На главную Фильтр статей

Економне опалення

Перш ніж почати робити систему опалення приватного будинку необхідно з'ясувати, які є реальні способи зменшити витрати тепло у майбутньому.

Утеплення будинку

Найголовніше - це утеплення будинку. У холодний період зими добре утеплений будинок може споживати в 1,5 рази (!!!) менше тепла, ніж утеплений. Утеплення - не предмет цього сайту, але з нього починається економія. Вікна також впливають на тепловтрати будинку.


Застосування термостатичних клапанів

Щодо самої системи опалення, то однозначно допоможе заощадити використання термостатичних клапанів. Вони не дозволять радіатору давати більше тепла, ніж це потрібно для підтримання заданої температури.

 

Не варто обігрівати одні кімнати за разунок інших, тобто опалювальні прилади повинні бути розташовані рівномірно в опалюваних приміщеннях. Кімнати, нагріті більше, ніж потрібно, віддають більше тепла зовнішнім стінам.


Використання програматорів котлів

 

Суттєвим способом заощадити тепло є програмування системи опалення за часом. На період відсутності мешканців, у нічний час можна трохи знизити температуру у приміщеннях. За даними компанії Vaillant, кожен зайвий градус у приміщенні призводить до додаткових витрат енергії на 6%.


Використання кімнатних та погодозалежних терморегуляторів

Серед елементів автоматики, що впливають на витрати тепла, потрібно назвати кімнатні та погодозалежні регулятори. Їх використання дозволяє газовому котлу автоматично налаштувати потужність та режим роботи на дані погодні умови, що також опосередковано призведе до економії палива.


Не загороджувати радіатори

Загородження опалювальних приладів фіранками, ґратами призводить до втрат тепла. З одного боку, вони більше тепла віддають через зовнішні стіни, а з іншого негативно впливають на роботу термостатичних клапанів, заважаючи їм міряти температуру в кімнатах.


Використання фольгованого екрану

У разі зовнішнього утеплення частину тепла можна "відвоювати" шляхом встановлення фольгованих екранів за радіаторами.

 

У процесі експлуатації системи опалення є також способи зменшення витрат на тепло, але вони пов'язані зі зміною рівня комфорту. Так, провітрювання. яке проводиться короткочасно та інтенсивно призводить до менших втрат тепла, ніж постійно відкрита кватирка.

 

Ще одним резервом для економії тепла є грамотне відношення до витрати гарячої води. Але це знову-таки на шкоду комфорту.


Припливно-витяжна вентиляція з рекуперацією тепла

Наступний спосіб обмежити витрати тепла з дому - це використання припливно-витяжної вентиляції з рекуперацією тепла. Вентиляція не є темою даного сайту, тому за розрахунками доцільності та окупності слід звернутися до відповідних ресурсів.

 

Для того, щоб вважати тему економного опалення закритою, необхідно назвати сучасні технології та обладнання, які використовують відновлювані джерела енергії, а також повніше використовують теплоту згоряння палива. Це: теплові насоси, сонячні колектори, конденсаційні котли. Їх опис, окупність та іншу інформацію буде описано в окремих статтях.