Монтаж опалення приватного будинку
Систему опалення приватного будинку краще продумати ще на етапі проектування та будівництва самого будинку. Це принесе вигоду під час розведення системи опалення та монтажу котельні. Варто передбачити технічні ніші для стояків, колекторів, за потреби передбачити окреме приміщення під котельню. Проте, якщо будинок уже збудовано, то сучасні технології дозволять з мінімальними втратами вийти з будь-якої ситуації.
Для того, щоб почати монтаж системи опалення, мають бути встановлені вікна та влаштований дах. У сьогоднішньому розумінні труби опалення мають бути прокладені прихованою проводкою, тобто, у підлозі чи штробах. Доцільніше проводити труби по підлозі у стяжці. Якщо такої можливості немає, використовується прокладка в стінах. Часто прокладку в стінах використовують на другому поверсі, де дерев'яна підлога. Таким чином, монтаж опалення здійснювати краще, коли стяжка ще не залита, але стіни вже поштукатурені. Якщо радіатори повісити до штукатурки, то потім їх швидше за все доведеться вирівнювати, для чого потрібно розколупати штукатурку і поправити виводи труб. Іноді використовується монтаж опалення у два етапи: спочатку робляться виводи труб із запасом, а потім, після штукатурки, навішуються та підключаються радіатори. Такий спосіб займе більше часу.
Щоб отримати максимальну акуратність, можна дотримуватись наступної технології. Спочатку навішуються всі радіатори, плівку з радіаторів знімати не потрібно, вона залишається до запуску системи опалення. Якщо виводи до них будуть виходити зі стіни, потрібно намітити межі штроб, потім зняти радіатори і проштробити. Коли штроби готові, навісити радіатори, розвести труби опалення і підключити їх до радіаторів. Потім зафіксувати підведення у місцях виходу зі стіни розчином або алебастром. Після застигання радіатори можна зняти. Наполеглива рекомендація складати їх подалі від оздоблювальних робіт. Якщо радіатори залишити на місці ремонту, то від бруду та пошкодження плівка їх не врятує.
Приховане розведення можливе і після завершення роботи в будинку. Труби можна провести внизу вздовж стінок у коробі. Це називається "плінтусне розведення". Деякі західні виробники труб пропонують вже готову систему плінтусного розведення опалення з продуманими вузлами і матеріалами. Але її можна зробити також самому. Для цього можна використовувати пластиковий короб на кшталт того, що використовується для електричних дротів. Про те, як підключити в цьому випадку радіатори, читайте у статті підключення радіаторів опалення
При трійниковому розведенні труби краще вести вздовж стін, але з відступом близько 150 мм Це допоможе уникнути їх псування під час прибивання плінтусів. Для зливу системи опалення раніше дотримувалися ухилу у бік кранів. У сучасних системах це важко забезпечити, та й у цьому немає особливої потреби.
Час для монтажу системи опалення потрібно підібрати так, щоб до початку морозів вона була запущена.