На главную Фильтр статей

Ремонт системи опалення

Ремонт опалення в приватному будинку

У цій статті наведено основні несправності, які можуть статися із системою опалення приватного будинку, а також наведені способи їх усунення. Усунення несправностей системи опалення можна розділити на два види. Ремонт системи опалення своїми руками можна проводити в частині розведення системи опалення: радіаторах та арматурі. Всі проблеми, що виникають у частині котельні та обладнання, вимагають спеціальних знань і досвіду, тому ремонт системи опалення, пов'язаний з обладнанням, краще довірити фахівцям.

Ті питання, які господар будинку може вирішити сам, наведені нижче.

Увага! Якщо запуск системи опалення проводиться вперше після монтажу або вперше після довгого простою, то їй необхідно дати вирівнятися. На це може піти від кількох днів до кількох тижнів. Цей час системі знадобиться для того, щоб нагріти будинок і повністю звільнитися від повітря, поки це не зроблено, говорити про нормальну роботу не доводиться. У цей час Вам необхідно час від часу спускати повітря з радіаторів та підживлювати систему у разі потреби.

Якщо система опалення вирівнялася і залишилися несправності, то можна приступити до з'ясування причин та усунення.

Несправності, які можна усунути своїми руками:

не гріє батарея або погано гріє батарея або кілька батарей

знижується тиск в системі опалення

скаче тиск у системі опалення

зворотка гаряча, а подача холодна

немає циркуляції або погана циркуляція в системі опалення

Не гріє батарея

Якщо не гріє або погано гріє один або кілька радіаторів, то насамперед необхідно перевірити, чи немає в них повітря за допомогою відвідників повітря. Якщо зі спускників йде вода, а радіатор все одно не гріє, потрібно переконатися, що обидва крани цього радіатора відкриті (така неуважність може часто мати місце). Наступним кроком потрібно перевірити, чи не забито радіатор. Для цього інші опалювальні радіатори, які гріють і знаходяться на одній гілці з непрацюючим, потрібно перекрити, щоб вся вода пішла через цей радіатор. Якщо він став гріти, значить, він не забитий. В цьому випадку необхідно провести гідравлічне вирівнювання гілки. Простою мовою, потрібно прикрити інші радіатори на гілці, щоб більше дісталося непрацюючому. Потрібно бути готовим, що вирівнювання займе не один день, тому що система опалення може повільно реагувати на зміну налаштувань. Якщо крани перед радіатором повністю відкриті, а він холодний, він забитий (вкрай низька ймовірність). В основному можуть не гріти останні радіатори на гілці. Але це завжди можна усунути гідравлічним вирівнюванням. Якщо хтось вам скаже, що "туди не докачує" або "недостатня потужність насоса", не поспішайте вірити та чіпати насос чи труби. Для того щоб насос "не докачав" потрібно при монтажі системи опалення сильно "постаратися". Якщо один або кілька останніх радіаторів не гріють навіть після роботи з кранами, то може відбутися повітряна пробка в трубах (див. порушення циркуляції в системі опалення).

Падає тиск у системі опалення

Ще раз акцентуємо увагу на тому, що система опалення після запуску повинна працювати кілька днів або навіть тижнів. У системі розчинене повітря, воно поступово виходить на автоматичних відвідниках повітря і при ручному видаленню повітря з радіаторів. Це призводить до втрати тиску. Спочатку часте підживлення системи опалення - нормальне явище. Якщо система працює більше місяця, а тиск падає, можна перевірити таку версію. При неправильному розрахунку об'єму розширювального бака можливі стрибки тиску в системі опалення , внаслідок чого може спрацьовувати запобіжний клапан і скидати воду, як результат при охолодженні - падіння тиску. Якщо з цим все гаразд, тоді має місце негерметичність системи, що мало приємно, потрібно шукати протікання.

Скаче тиск у системі опалення

За компенсацію зміни об'єму системи опалення відповідає розширювальний бак. Тому, якщо тиск при зміні температури змінюється у великому діапазоні, то причина в розширювальному бачку: або зламався, або має місце неправильний розрахунок об'єму розширювального бака. Це може призвести до спрацювання запобіжного клапана або зупинки котла через недостатній тиск. див. тиск, об'єм системи опалення та підбір розширювального бака.

Зворотка гаряча, а подача холодна

Чому зворотка гаряча, а подача холодна? Це явище рідкісне. Його можна спостерігати, коли насос встановлений навпаки і без зворотного клапана. Також таке можливе внаслідок роботи насоса теплої підлоги. Коли підлога тільки запущена та нагріває конструкцію, вона працює на повну потужність і може за певних обставин змінити циркуляцію в контурі радіаторів. Коли підлога нагріється, це може самоусунутись. Якщо труби заховані, потрібно перевірити, чи не переплутані труби (подача зі звороткою). Можна у різний спосіб: водою або просто дунути.

Немає циркуляції або погана циркуляція в системі опалення

Котел працює, точно працює насос, а циркуляції в системі опалення немає. Знову ж таки насамперед перевіряємо повітря в радіаторах. Потім, перевіряємо запірну арматуру (крани), які десь можуть бути закриті через неуважність. Наступний крок - прочищення фільтра перед котлом та в інших місцях, якщо є. Це у 90% випадків вирішить питання, навіть якщо систему опалення нещодавно змонтовано. Якщо ні - то перевіряємо труби опалення на можливість появи повітряних заторів у трубах (див. монтаж системи опалення). Якщо в розведенні опалення є такі ділянки, то тимчасово вирішити проблему можна, злив під натиском воду з радіатора. який знаходиться за петлею, потік води вижене повітря з петлі. По можливості на великі петлі потрібно врізати автоматичний відвідник повітря. Це виключить проблему у майбутньому. Якщо в результаті перерахованих вище заходів циркуляція не відновиться, то потрібно звернутися до фахівців.