На главную Фильтр статей

Що таке тепло? Звідки береться тепло і куди воно йде. Тепловтрати будівлі

Що таке тепло? Для мешканця приватного будинку воно може розумітися як певна кількість енергії, завдяки якому температура повітря в приміщеннях знаходиться на комфортному рівні.

Звідки береться тепло і куди зникає? Почати варто з другої частини питання. Отже, куди йде тепло? Абсолютно зрозуміло, що тепло передається від місця з більшою температурою до місця з меншою. Таким чином, у приватному будинку тепло може передаватися від приміщень на вулицю та в землю. Також тепло в будинку передається від теплих приміщень до менш теплих приміщень, наприклад, в гараж, горище, підвал, що не опалюються або слабоопалювані. Для того, щоб тепло йшло не обов'язково повинні бути відчинені двері або вікна.

З будинку тепло йде через дах, стіни, вікна, підлогу. У будівництві все це називається "огороджувальні конструкції". Також воно просочується через відкриту кватирку та щілини в конструкціях. Обмін повітрям з вулицею у будівництві називають "інфільтрацією". Таким чином, втрати тепла приватного будинку відбуваються через огороджувальні конструкції та з інфільтрацією.

Куди йде тепло з будинку? Втрати тепла в будинку

Зі сказаного вище, зрозуміло, що тепловтрати будинку залежать від наступних величин:
- площа огороджувальних конструкцій (чим більша площа, тим більше втрати тепла);
- товщина огороджувальних конструкцій (що більша товщина, тим менше втрати тепла);
- теплопровідність матеріалів будівельних конструкцій (чим менша теплопровідність, тим менше тепловтрати). Використання утеплювача та обмеження площі віконних та дверних отворів скоротять тепловтрати.
- різниця температур зовнішнього повітря та повітря всередині приміщення.

Якщо перші три пункти відносяться до загальнобудівельного проектування та утеплення, то останній безпосередньо пов'язаний з системою опалення. Зрозуміло, що на зовнішнє повітря неможливо вплинути. А ось температура усередині приміщення контролюється автоматикою системи опалення. Потрібно пам'ятати, що чим менше різниця температур між зовнішнім повітрям і повітрям усередині приміщення, тим менше втрати тепла. Ще одним елементом, через який йде значна кількість тепла, є димар. При спалюванні палива не вся одержана енергія використовується для нагрівання будинку - частина її йде разом із димовими газами. Власне, це всі шляхи, куди йде тепло.

Тепер розберемося звідки береться тепло. Воно з'являється у будинку за рахунок таких видів енергії:

- теплота від згоряння палива в котлі (газ, дрова, вугілля);< /div>
- енергія, отримана перетворенням електричної енергії на теплову в електрокотлах;
- теплова енергія сонця від сонячних колекторів;
- теплова енергія землі, повітря та водойм від теплових насосів.
- тепло людей, побутових приладів та інших предметів.
Цим вичерпується перелік джерел енергії, яка може використовуватися для опалення приватного будинку.