На главную Фильтр статей

Алюмінієві радіатори опалення

Алюмінієвий радіатор опалення

Опис алюмінієвих радіаторів. Алюмінієві радіатори виготовляються методом лиття під тиском із сплавів алюмінію. Це забезпечує їм характерні властивості: легкість та високу тепловіддачу. З усіх радіаторів опалення, представлених у продажу сьогодні радіатори з алюмінію найтепліші. Вони складаються з вертикальних елементів - секцій, які можна зібрати у будь-якій кількості залежно від потреби.

Спереду алюмінієві радіатори мають ідеально рівну поверхню секцій, що має багатошарове покриття. Якісно пофарбовані алюмінієві радіатори виглядають значно акуратніше за чавунні і навіть сталеві панельні радіатори. Але це справа смаку. Задня та бічна частина алюмінієвих радіаторів майже у всіх виробників забарвлена тонше, та й лиття там менш акуратне. Це наслідок прагнення до здешевлення, коли ці радіатори тільки-но з'явилися десь у середині 90-х рр., вони були виконані ідеально.

Секція алюмінієвого радіатора

Будова алюмінієвих радіаторів. Алюмінієва секція має два горизонтальні колектори, з'єднані вертикальними трубками. Передня панель секції випромінює тепло, для підвищення тепловіддачі секція алюмінієвого радіатора має вертикальні пластини, які утворюють канали для нагрівання повітря. Ці канали здебільшого виходять на лицьову сторону радіатора. Внизу секції передбачається поглиблення, воно призначене для того, щоб туди осідав бруд. Останнім часом із тильного боку радіатора стали робити вирізи, які спрощують монтаж та, звичайно, економлять метал. Компанія Fondital також пояснює їхнє призначення поліпшенням конвекції.

Відмінні характеристики алюмінієвих радіаторів. Як вже згадувалося, завдяки фізичним властивостям алюмінію радіатор має невелику вагу та високу тепловіддачу. Масове виробництво алюмінієвих радіаторів дозволило зробити їхню ціну доступною.

Чи можна використовувати алюмінієві радіатори в опаленні приватних будинків? Відповідь однозначна – так. Крім того, це добрий вибір. Але дещо треба знати.

Говорячи про алюмінієві радіатори, необхідно відзначити негативні нюанси, причиною яких є той же алюміній. Вода в системі опалення реагує з алюмінієм, результатом чого є значне газоутворення і підвищення тиску. Алюмінієвий радіатор не можна відсікати від решти системи, коли він заповнений водою. В іншому випадку, тиску нема куди подітися, і можливий розрив секції. Розриви секцій неодноразово підтверджені (переважно у людей, які перекривали крани та виїжджали у відпустку). Розрив секції відбувається при високому тиску, тому супроводжується сильним шумом і може злякати тих, хто перебуває в кімнаті. У разі, коли радіатор не відсічений від системи, зайвий тиск виходить з нього і нейтралізується в котельному обладнанні та арматурі. Деякі фахівці рекомендують на алюмінієвих радіаторах встановлювати повітровідвідники автоматичної дії.

Ще одним приводом для обговорення є спільне використання алюмінієвих радіаторів та мідних труб та теплообмінників, що нібито призводить до прискореної корозії. Це просто розмови, практично цього не відбувається. Аргументи:

  • в жодній інструкції до котлів не згадується про заборону використання алюмінієвих радіаторів
  • в жодній інструкції до радіаторів не згадується про заборону використання в одній системі мідних труб або мідних теплообмінників
  • ось що говорить про це великий виробник алюмінієвих радіаторів Global Radiatori: "Дизайнери та монтажники неодноразово говорили про проблему корозії при використанні різних матеріалів. Наші інженери жодного разу не зіткнулися з цією проблемою, виконавши монтаж у більш ніж 10 000 об'єктах з 1965 року. На 90% об'єктах було використано алюмінієві радіатори, мідні труби та латунні вентилі.".