На главную Фильтр статей

Біметалеві радіатори опалення

Біметалевий радіатор опалення

Відразу про головне. Біметалеві радіатори призначені для використання у центральному опаленні. Вони – не найкращий вибір для приватного будинку, тому що за всіма показниками програють сталевим панельним радіаторам та алюмінієвим секційним радіаторам. Може хтось скаже: вони дуже міцні і працюють при високому тиску. Це вірно, але навіщо встановлювати радіатор, розрахований на тиск 35 атм., там, де тиск системи опалення 1-2 атм.

Алюмінієві секційні радіатори в процесі експлуатації в різних системах опалення та умовах показали неоднозначні результати . Стало видно, що їх використання потребує дотримання певних умов. Особливо це виявилося у центральному опаленні від міської мережі.

Біметалевий радіатор у розрізі

Як рішення виробниками радіаторів опалення було запропоновано використання сталевих труб, одягнених в алюмінієву оболонку . Так з'явилися біметалеві радіатори опалення. На вигляд вони практично не відрізняються від алюмінієвих. Біметалеві радіатори відрізняє тільки більша вага і трохи менша тепловіддача. Конструкційно їх відрізняють вертикальні труби, які мають меншу прохідність та наявність зварних стиків на сталевих трубах. Також біметалічні радіатори виробляються без нижніх кишень, призначених для осідання твердих частинок.

Біметалеві радіатори з'явилися нещодавно, і багато покупців чують про них уперше. Тому часто можна почути такі назви радіаторів, як "біометалеві", "біометричні", "біметричні" і т.п. Насправді йдеться саме про "біметалеві радіатори" Цю назву можна дослівно розшифрувати як радіатор із двох металів. По суті, мідно-алюмінієві радіатори теж виготовлені з двох металів, але щодо радіаторів опалення поняття "біметал" міцно закріпилося за парою сталь – алюміній.

Перше, що підкуповує під час перегляду характеристик біметалічних радіаторів - це високий робочий тиск (до 35 атм.). Як і всі сталеві та чавунні радіатори, біметалеві радіатори стійкі до різних видів та якості теплоносія. При цьому ціна на них висока.

На що потрібно звернути увагу при виборі біметалевого радіатора. Потрібно врахувати, що технологія їхнього виробництва складна і дорога. Тому не варто сподіватися отримати біметалевий радіатор за ціною алюмінієвого. Зважаючи на те, що ринок затопили дешеві біметалеві радіатори, з'явилася поняття "цілком біметалеві". Так кажуть, щоби відрізнити справжній біметалевий радіатор. Він повинен унеможливити контакт води з алюмінієм, адже в цьому його єдине призначення. Це можна сказати про продукцію далеко не всіх виробників. Крім того, дешеві радіатори можуть мати неякісне з'єднання металів.