На главную Фильтр статей

Мідно-алюмінієві радіатори опалення

Мідно-алюмінієвий радіатор

Серед опалювальних приладів не дуже поширені мідно-алюмінієві радіатори. Але вони мають цікаві властивості, які їх вигідно відрізняють, а тому заслуговують на розгляд.

Будова мідно-алюмінієвого радіатора в розрізі

Назва "мідно-алюмінієвий радіатор" вже повністю описує його склад і будову. В них теплоносій проходить мідними трубками, що розташовані горизонтально та вертикально. Для знімання тепла на них одягнені алюмінієві пластини і все це обертається в алюмінієвий корпус. Мідно-алюмінієві радіатори виробляються "моноблоком". Це зумовлює широку номенклатуру типорозмірів таких виробів.

Мідно-алюмінієвий радіатор хімічно нейтральний: у ньому вода протікає мідними трубками і не має контакту з алюмінієм. Це їх вигідно відрізняє від алюмінієвих радіаторів, литих під тиском. Як ми знаємо, практика показала, що для останніх характерне газоутворення. З іншого боку, та ж мідь не схильна до корозії у відкритих системах опалення, а для використання сталевих радіаторів відкрита система опалення заборонена.

Загальне враження про мідно-алюмінієві радіатори можна звести до наступного. Вони найповніше відповідають найсучаснішим вимогам до опалювальних приладів: мають максимальну керованість та відмінні показники теплової потужності. Високою залишається ціна. Плюси та мінуси мідно-алюмінієвих радіаторів наведено нижче.

 

Переваги та недоліки мідно-алюмінієвих радіаторів:

маленька вага;
маленький об'єм;
висока керованість (низька теплова інерція);
відмінна тепловіддача радіаторів
висока вартість;
маленька товщина металу корпусу, що робить його вразливим при ударах, натисканнях, які можуть статися в побуті;