На главную Фильтр статей

Як краще підключити радіатори

У сучасному будівництві заведено прокладати комунікації приховано. Це стосується труб опалення. Зазвичай їх заливають у стяжку чи прокладають у каналах стін. Бувають випадки, коли розведення системи опалення здійснюється після виконаного ремонту. Буває, що замовник має намір розглянути різні варіанти підключення радіаторів для відповідності дизайну приміщення. У цій статті будуть розглянуті сучасні прийоми підключення радіаторів до системи опалення за допомогою різної арматури.

Найпоширеніший варіант - це коли виводи труб опалення виходять прямо зі стін і за допомогою радіаторних кранів приєднуються до радіатору. Такий варіант дуже акуратно виглядає і є найдешевшим. При цьому частіше використовується бокове підключення, коли крани входять до радіатора збоку.

Види підключень
Бічне одностороннє підключення радіатораБічне одностороннє підключення. Забезпечує максимальну потужність радіатора. За потреби радіатор зручно замінити. Можна використовувати при довжині опалювального приладу приблизно до 1,6 м. Більш довгі радіатори необхідно підключати діагонально (наступний варіант). Так само потрібно підключати і радіатори, довжина яких у чотири рази більша за висоту.
Бічне діагональне підключення радіатораБічне діагональне підключення радіатора. Забезпечує максимальну потужність радіатора. У разі заміни радіатора на інший розмір, необхідно переробляти виводи труб.
Бічне нижнє підключення радіатораБічне нижнє підключення радіатора. Дозволяє використовувати лише 90% потужності радіатора. Використовується рідко, в основному в плінтусному розведенні або для цілей дизайну.
Нижнє підключення радіатораНижнє підключення радіатора. Забезпечує максимальну потужність радіатора. Використовується в опалювальних приладах, де спеціально передбачені виводи для нижнього підключення (переважно в сталевих панельних радіаторах).

Інжекторний вузол для нижнього підключення

Під час монтажу системи опалення можна спутати подачу та зворотку та підключити радіатор навпаки, це призведе до падіння його потужності на 30%. Поширено також нижнє підключення радіаторів, коли виводи радіатора знаходяться знизу. Сталеві панельні радіатори з нижнім підключенням у своїй конструкції передбачають підведення труб знизу, але такі радіатори коштують трохи дорожче звичайних із бічним підключенням. При цьому нижнє підключення радіатора можливе як зі стіни, так і прямо з підлоги. Біноклі для нижнього підключення радіатораДля цього використовують прямі або кутові крани для нижнього підключення, їх ще називають "Н-подібний клапан" або "бінокль". Вибираючи один з варіантів, слід пам'ятати, що при вході опалювальних труб прямо в підлогу покриття підлоги доведеться підрізати.

Хромовані трубки для підключення радіатора

Якщо з будь-якої причини монтаж системи опалення відбувається після оздоблення, зазвичай застосовується плінтусна розводка. Під час плінтусного розведення труб опалення (у коробі) для підключення радіатора можна використовувати хромовані трубки. Вони надають радіатору завершеного та акуратного вигляду і можуть служити для дизайну. Такі трубки часто використовують і під час розведення в підлозі, їх застосування звільняє від необхідності штроблення стін.

Бічне діагональне підключення радіатора зі стіни

Бічне діагональне підключення алюмінієвого радіатора зі стіни з осьовим термоклапаном, вид спереду

зліва спереду справа

Бічне одностороннє підключення радіатора зі стіни

Бічне одностороннє підключення алюмінієвого радіатора зі стіни з осьовим термоклапаном, вид спереду

зліва спереду справа

Бічне діагональне підключення радіатора з підлоги

Бічне підключення алюмінієвого радіатора з підлоги з осьовим термоклапаном, вид спереду

зліва спереду справа

Бічне одностороннє підключення радіатора з підлоги за допомогою спеціального вузла

Бічне одностороннє підключення алюмінієвого радіатора з підлоги за допомогою спеціального вузла, вид спереду

зліва спереду справа