На главную Фильтр статей

Опалювальні прилади: радіатори та конвектори

Тепловий потік від радіатора

Роль опалювальних приладів у системи опалення полягає в передачі тепла приміщенню. У цій передачі беруть участь два фізичні процеси: конвекція та випромінювання. При останньому тепло передається від опалювального приладу навколишнім предметам та повітрю випромінюванням (якщо піднести до радіатора руку спереду, то тепло відчується на досить великій відстані). При конвекції нагрівання приміщення відбувається через повітря, що циркулює крізь конвектор (його рух можна відчути, якщо піднести руку зверху конвектора, а спереду, навпаки, випромінювання буде майже невідчутним)

Всі опалювальні прилади використовують більшою чи меншою мірою обидва процеси, але в одних переважає один, в інших - інший. Залежно від цього опалювальні прилади за назвами умовно поділяють на радіатори та конвектори. Все, що має випромінюючу панель сьогодні називається радіатором. До цієї категорії можна віднести основну масу сучасних опалювальних приладів: сталеві панельні радіатори, секційні радіатори із чавуну, алюмінію, сталі, біметалеві. Під конвектором сьогодні розуміється опалювальний прилад, що є трубами і нанизаними на них пластинами, одягненими в будь-який кожух. До них можна віднести конвектори вітчизняного виробництва, встановлені у багатоповерхових будинках та внутрішньопідлогові конвектори.

Різновидом опалювального приладу можна назвати і вбудовані в конструкції нагрівальні елементи: тепла підлога та теплі стіни.

Отже, розглянемо, що пропонують сучасні технології виробництва опалювальних батарей.

Чавунний радіатор опаленняЧавунні батареї. Зроблені із чавуну, мають секційну будову. Застосовуються в індивідуальному та центральному опаленні. Тяжкі, мають високу теплову інерцію.
Алюмінієвий радіатор опаленняАлюмінієві радіатори. Виготовляються із сплавів алюмінію, тому легкі та мають високу тепловіддачу. Мають секційну будову. Можна використовувати в будь-яких системах опалення, але треба знати їх особливості.
докладніше про алюмінієві радіатори
Біметалевий радіатор опаленняБіметалеві радіатори опалення виготовляються з двох металів: сталі та алюмінію. Масово почали застосовувати нещодавно в системах центрального опалення. Тепловіддача нижча, ніж у алюмінієвих, а вага більша.
докладніше про біметалічні радіатори
Сталевий панельний радіатор опаленняСталеві панельні радіатори складаються із сталевих панелей та конвекційних пластин. Застосовуються у будь-яких системах опалення. Вага та тепловіддача середні.
Мідно-алюмінієвий радіатор опаленняМідно-алюмінієві радіатори порівняно недавно з'явилися на ринку, вони ще не встигли набрати популярності. Відносяться до дорогих. Докладніше про мідно-алюмінієві радіатори
Внутрішньопідлоговий конвектор опаленняВнутрішньопідлогові конвектори - конвектори, що вбудовуються в підлогу. Є ґратами в підлозі, самого конвектора не видно. Використовуються у будь-яких системах опалення. Належать до дорогих
Дизайн-радіаторДизайн-радіатори Виробляються частіше з нержавіючої сталі або латуні. Їх називають і частіше використовують як рушникосушарки.