На главную Фильтр статей

Шукаємо течу в системі опалення на прикладі

Замовник підживлював тиск раз на день-два. Іноді тиск падав до 0.

Візуальний огляд

Спершу ми оглягули труби, фітинги та арматуру, що в котельні. При протіканні на деталях видно сліды у вигляді окислення або сухого залишку від крапель, що висохли.

На малюнку нижче видно, як виглядають подібні сліди:

Следы подтекания на арматуре и полу в котельной

Видно, що протікання було на пакуванні між краном та перехідником на поліпропілен. На підлозі також лишились сліди від калюжи. Але така калюжа може викликати падіння тиску раз на тиждень-місяць-рік, але ніяк не раз на день-два.

Також треба подивитися, чи не підключений запобіжний клапан котла до каналізації. При несправному розширювальному баку запобіжний клапан буде постійно скидати теплоносій. Котел не був підключений до каналізації, і навколо було сухо.

Назовні ми не побачили слідів значної течі. Значить, вона у прихованих місцях.

Розбивання на ділянки та перевірка тиском

Котельня мала принципову схему, як показано на малюнку нижче:

Два контури радіаторів, бойлер непрямого нагріву, контур теплої підлоги та один котел.

Для того, щоб визначити, в якій частині системи опалення теча, ми умовно разбили її на частини, як показано на малюнку нижче:

Сірим пунктиром показано 5 умовних частин. На кожну частину ми встановили окремий манометр, на котлі був вбудований манометр.

Далі наповнили систему опалення водою до двох атмосфер. Після котел відсікли кранами, тому що при більшому тиску він скидатиме. У решту системи натиснули чотири атмосфери, щоб швидше визначити течу.

В результаті виявилося, що котел і два контури радіаторів тримають тиск добре. Контур бойлера повільно втрачав тиск, і контур теплої підлоги повільно втрачав тиск.

Подальша розбивка на частини показала, що тиск падав не в петлях теплої підлоги, а в трубі, яка йшла в простінку від змішувального вузла до колектора теплої підлоги. Коли ми продавили окремо цю трубу, що з'єднує, ми отримали різке падіння тиску прямо на очах:

Стару трубу, що з'єднує, ми відрізали і "поховали" в простінку. Замість неї проклали нову. Також ми замінили ділянку трубопроводу до бойлера непрямого нагріву.

Питання з падаючим тиском зникло.

Для вирішення питання на даному об'єкті нам знадобилося 3 виїзди. Тут обійшлося відносно "малою кров'ю".