Сталеві панельні радіатори
Опис сталевих панельних радіаторів

Сталеві панельні радіатори опалення найчастіше застосовуються для опалення приватних будинків. Вони стали популярними завдяки хорошій тепловіддачі, акуратному дизайну та невисокій вартості.
Як видно з назви, сталеві панельні радіатори виготовляються із сталі. Їх конструкція є чергуванням панелей, що містять теплоносій і сталевого решетування, Передня панель випромінює тепло в приміщення, а решетування нагріває повітря і віддає тепло шляхом конвекції. Завдяки комбінації цих двох способів сталеві радіатори наблизилися по тепловіддачі до алюмінієвих. Вони мають достатню потужність за невеликих габаритів самого радіатора. Зверху радіатора знаходиться решітка, з боків сталеві декоративні панелі з отворами для підключення арматури.

Залежно кількості панелей і шарів решітки сталеві панельні радіатори поділяють кілька типів. Найбільш поширений тип 22, він є комбінацією двох панелей і двох шарів решітки між ними. Більш тонкі сталеві батареї типу 11 мають лише одну передню панель та один шар решетування. Тип 33 має найбільшу теплову потужність, у ньому задіяні три панелі та три грати. Схематичне зображення сталевих панельних радіаторів 11, 22 та 33 типу показано на малюнку. Виробники пропонують також інші типи, але вони майже не отримали застосування.

Панельні радіатори бувають з бічним та з нижнім підключенням. Останні часто мають вбудований термостатичний клапан.
Велика кількість типорозмірів сталевих панельних радіаторів зумовлює велику номенклатуру цього товару. Якщо уявити, що вони мають 3 типи, 5 розмірів у висоту, близько 15 розмірів ширини, у виконанні з нижнім та бічним підключенням, то отримуємо близько 450 одиниць панельних радіаторів. Це є причиною того, що в наявності та постачанні цих радіаторів часто зустрічаються перебої, адже тільки одиниці з торгових організацій можуть дозволити собі тримати такий асортимент на складі. В основному, вони поставляються на замовлення з центрального складу, а рідкісні розміри часто везуться на замовлення з-за кордону, що може вимагати до 2 місяців. Ті, хто зупинив свій вибір на сталевих панельних радіаторах, мають зважити на цей момент.
Монтаж сталевих панельних радіаторів
Монтаж сталевих панельних радіаторів регламентовано будівельними нормами. Для того, щоб досягти розрахункової функціональності радіаторів, їх розрахункового терміну служби необхідно дотримуватися цих норм. Вони наведені нижче.
Розмітку та кріплення кронштейнів слід виконувати після завершення штукатурних робіт. Встановлення радіаторів до штукатурки може спричинити викривлення та порушення відступів від стіни.
До кінця оздоблювальних робіт плівка на радіаторі повинна залишатися, для його встановлення слід розкрити плівку тільки в місцях кріплення до кронштейнів та підключення до радіаторної арматури. Так само потрібно вчинити і з термоелементами (термоголовками): вони надягаються після завершення всіх оздоблювальних робіт.
Відстань від стіни до радіатора має бути не менше 25 мм.
>Відстань від підлоги до радіатора має бути не менше 75% товщини радіатора і не більше 200 мм. Для довідки: товщина радіатора 11 типу – 60 мм, 22 – 100 мм, 33 – 150 мм.
Відстань від підвіконня до радіатора має бути не менше 75% товщина радіатора для радіаторів висотою 300 і 400 мм, і не менше 90% товщини для висот 500 і 600 мм.
Забороняється додаткове фарбування радіатора металовмісними фарбами, також заборонено фарбувати будь-якими фарбами радіаторну арматуру.
Якщо є можливість попадання на радіатор бризок води (у відповідних приміщеннях), його потрібно захистити спеціальним екранам або "зашити" іншим чином.
Виробники сталевих панельних радіаторів
![]() | Kermi (Німеччина). Виробляється у Німеччині. Підвищена тепловіддача. Підвищена вага. |
Korado (Чехія). Виробляється в Чехії та Болгарії. Середня тепловіддача. Середня вага. | |
![]() | Purmo (Фінляндія). Виробляється у Фінляндії та Польщі. Середня тепловіддача. Середня вага. |
![]() | Vogel&Noot (Австрія ). Заводи у Польщі, Угорщині, Австрії. Нестандартні розміри довжини. Збільшений шар конвективних ґрат, завдяки чому радіатори товщі, важчі і мають підвищену тепловіддачу при високих температурних режимах. |