На главную Фильтр статей

Тепла підлога

Тепла підлога

Тепла підлога може виконувати дві функції: служити для комфорту та опалювати приміщення. Розглянемо можливості теплої підлоги як спосіб опалення приміщень.

Тепла підлога буває електричною та водяною. У водяній системі індивідуального опалення доцільніше влаштувати водяну теплу підлогу. Далі йтиметься саме про неї.

Перше питання, яке ставить собі інвестор будівництва - це, чи зможе тепла підлога впоратися з опаленням приватного будинку без допомоги радіаторів. Відповідь однозначна - будинок можна опалювати лише теплою підлогою. Тепловтрати неутепленого будинку становлять 100-150 Вт/кв.м. Система "тепла підлога" за бажання може забезпечити і таку потужність. Але, якщо взяти до уваги сучасні добре утеплені котеджі з втратами 60-80 Вт/кв.м., то з теплою підлогою буде не страшно і у великі морози.

Тепла підлога працює при низьких температурах теплоносія, часто з температурним режимом 50/30 град. Це дозволяє використовувати її у низкотемпературних системах опалення. У стандартні системи опалення вона встановлюється за допомогою спеціального т.зв. колектора теплої підлоги.

У плані обладнання та матеріалів водяна тепла підлога є труба, якою тече теплоносій, залита у стяжку.

Тепла підлога. Розріз

Пристрій системи теплої підлоги є т.зв. "пиріг", який складається з таких шарів: утеплювач, армуюча сітка, труби теплої підлоги та стяжка. При влаштуванні теплої підлоги не забудьте користуватися добавками в бетон, крайовими та міжконтурними демпферними стрічками. Порядок їхнього використання роз'яснить монтажник. Також докладна технологія монтажу теплої підлоги описана у відповідній статті.