На главную Фильтр статей

Запуск системи опалення

Запуск та налагодження опалення в приватному доїнні

Перед заповненням гарним тоном буде промивання системи опалення. В обладнанні часто можуть бути залишки металу після обробки, всередині труб можуть міститися речовини, які додаються для консервації полімерів. При попаданні їх у робочі деталі опалювального обладнання останнє може бути пошкоджене. На такі пошкодження не поширюється гарантія виробника.

Заповнення системи опалення потрібно проводити водою, якщо є впевненість у тому, що до морозів буде запущений котел. Якщо ні, то після перевірки систему потрібно буде спорожнити. Сучасні системи опалення рідко припускають ухил трубопроводів, тому ретельне спорожнення труб можливе лише за допомогою компресорів. В іншому випадку є ризик пошкодження елементів системи внаслідок замерзання. До заповнення системи розширювальний бак має бути вже налаштований. Як налаштувати розширювальний бак читайте у відповідній статті. Заповнення системи опалення водою, як і підживлення, потрібно проводити при холодному теплоносії (не вище 30 град). Потім необхідно спустити повітря з усіх опалювальних приладів, арматури та обладнання, після чого знадобиться знову підживити систему. Для більш ретельного видалення повітря необхідно увімкнути циркуляційний насос. В результаті, коли система опалення буде вільною від повітря, необхідно налаштувати початковий тиск води перед запуском. Наповнювати систему потрібно до тиску на 0,2 бар вище, ніж налаштування розширювального бачка, зазвичай це близько 1 бар.

Заповнення та випробування тиском системи опалення регулюється СНиП 3.05.01-85. Приймання системи опалення по СНиП зводиться до двох етапів: перевірки на герметичність та теплове випробування. Перевірка на герметичність проводиться при робочому тиску, помноженому на 1,25 але не нижче 2 бар. Протягом 5 хвилин тиск не повинен впасти більш ніж на 0,2 бара. З іншого боку, необхідно провести візуальну перевірку, тобто. оглянути трубопроводи та арматуру на предмет протікання.

Коли система опалення випробувана на герметичність, а обладнання підключене до електромережі та газу, система готова до запуску. Слід звернути увагу на те, що в більшості випадків перший запуск котла має проводити авторизована виробником організація. Це є умовою гарантії. Цей момент необхідно з'ясувати телефоном гарячої лінії виробника.

Другий етап здачі системи опалення – теплове випробування. Воно проводиться протягом 7 годин, якщо нагрівальні прилади гріють рівномірно, система опалення працює правильно.

Слід пам'ятати, що повне звільнення системи від повітря може відбуватися не один тиждень. Тому, якщо спочатку у вас перестають гріти радіатори, то найбільш ймовірною причиною є повітряні затори в них.

Перевірка на герметичність та пуск системи теплої підлоги буде описана в окремих статтях.