На главную Фильтр статей

До чого підключити сушарку для рушників у приватному будинку

Є кілька варіантів підключення сушки для рушників:

  • Додати вбудований ТЕН;
  • До системи опалення
  • До рециркуляції ГВП
  • Опалення + ТЕН
  • Від гарячої води

 

Від вбудованого ТЕНа

Цей варіант можна рекомендувати, коли єдиним джерелом тепла в будинку є електрика (електрокотел, електричний бойлер).

Сушка для рушників з ТЕНом

 

Від опалення

Сушарка для рушників підключається до системи опалення, як звичайний радіатор. Через трійники чи від колектора. При такому підключенні вона буде гріти тільки в опалювальний період. Сам собою це неповноцінний варіант, потрібно додавати ТЕН. Якщо не передбачити підключення ТЕНу відразу, його можна вставити потім через перехідники.

Підключення рушникосушарки до опалення

 

Від рециркуляції ГВП

При такому підключенні сушарка грітиметься від циркулюючої по колу гарячої води з бойлера непрямого нагріву. Це варіант на цілий рік. Його вигідно використовувати, коли ГВП гріється від сонячних панелей, теплового насоса або газового котла.

Якщо бойлер електричний, а також якщо бойлер непрямого нагріву гріється від електрокотла, то підключення до рециркуляції відпадає, ставимо ТЕН.

Підключення рушникосушаря до рециркуляції ГВП

 

Комбіноване підключення

Сушарка підключається до системи опалення, як описано вище. Також в неї вставляється ТЕН. Взимку вона працює від опалення, влітку від ТЕНа. Для здійснення такого підключення можна використовувати три різні виходи сушителя, як показано на малюнку. Також є спеціальні деталі, що передбачають підключення в один вхід і крана, і ТЕНу.

Підключення сушки для рушників комбіноване

 

Від гарячої води

Підключення рушникосушарки від гарячої води - це не варіант. Це не працює. Я згадав його, щоб попередити помилки, тому що так дехто робив.

Підключення сушки для рушників від гарячої води